Aktuality
ikona článku

Běh pro paměť národa

Výzva pro školní klub

Školní klub obdržel výzvu od Paměti národa a nenechal si ji jen pro sebe. Oslovili jsme žáky a učitele, kteří se k nám přidali. Naše škola se tak zapojila k dalším 61 školám z celé ČR. Běh pro paměť národa není jen o vytrvalosti a fyzické aktivitě. Je především o tom, aby společnost nezapomněla na hrdinství a statečnost těch, kteří bojovali za svobodu a demokracii. Běh jsme symbolicky věnovali všem statečným lidem, kteří jsou pro nás inspirací. Společně jsme uběhli celkem 186 488 km. Pro nás to byl silný zážitek a důležitý symbol toho, že si vážíme historické paměti a že jsme odhodláni bojovat za hodnoty, jako jsou svoboda a lidskost.

Doufáme, že se i v příštím roce opět aktivně zúčastníme a že jsme tímto inspirovali i další, kteří se k nám připojí.

Děkujeme všm, kteří běželi s nám pro dobrou věc.

 

za školní klub Martina Špičková

Běh pro paměť národa

 

Běh pro paměť národa