Aktuality
ikona článku

Beseda s policisty v naší ŠD

Akce školní družiny

V úterý 3. května k nám do školní družiny přijali pozvání pan David Valerián velitel Městské policie v Plané nad Lužnicí společně se svými kolegy ze státní policie Tábor. Děti se už od rána těšily na setkání s nimi a měly připraveno spoustu otázek. S napětím a respektem netrpělivě očekávaly jejich příchod. Uniformovaní strážci zákona měli svou besedu postavenou na vzájemné interakci s dětmi a poutavé povídání bylo doslova ušito na míru malým posluchačům. Ti na začátku nejprve zjišťovali rozdíly mezi strážníkem a policistou, a to srovnáváním jejich oblečení. Dále zkoušeli vyjmenovat co možná nejvíce činností z rozsahu jejich práce a čím se nejčastěji zabývají. Někteří dokonce věděli i co to znamená, když se řekne „policejní dosah“. Dalším tématem k diskusi byla výstroj versus výzbroj. Děti opět prokázaly součinnost a aktivně reagovaly na otázky a podněty k nim směrované. Vyvrcholením celého odpoledne byla možnost vyzkoušet si pár kousků z již zmiňované výstroje, kterou s sebou policisté přinesli. Mezi běžnými prvky uniformy jako např. lodička nebo brigadýrka nechyběla ani neprůstřelná vesta a přilba s ochranným štítem. Z výzbroje si mohly prohlédnout nejen obyčejný, ale i teleskopický obušek, a dokonce i služební zbraň. Děti neskrývaly nadšení. Jako upomínku dostal každý účastník malý dárek s danou tématikou v podobě pexesa, omalovánek nebo papírového modelu policejní techniky.

Děti se mimo jiné dozvěděly, co dělat, když se stanou svědky nebo dokonce oběťmi různých trestných činů a vůbec, jak se zachovat v krizových situacích, do kterých se mohou v běžném životě snadno dostat. Dalším neméně důležitým bodem byla bezpečnost silničního provozu, konkrétně pak jízda na kole s důrazem na nezbytnost ochranných prvků. Zbývá jen poděkovat panu Valeriánovi a jeho kolegům za příjemně strávené odpoledne v naší školní družině.

Vychovatelé ŠD :)

 

Beseda s policisty v naší ŠD