Aktuality
ikona článku

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

První ročník na besedě

Naši prvňáčci se vydali v úterý 7. 5. 2024 do Městské knihovny v Plané nad Lužnicí na besedu se spisovatelkou Michaelou Fišarovou. Paní Fišarová je původním povoláním učitelka. Zkušeně zapojila děti do diskuse o knížkách a následně jim přiblížila, jak se taková kniha vlastně "narodí". Od prvních slov a vět, pak přes stránky, které se tisknou na velké formáty papíru, kam se vejde až 32 stran. Vysvětlila dětem, jak se tiskne hřbet knihy a k čemu slouží. Ukázala dětem obal knihy, který se musí na tvrdý karton přilepit. Spolu s hercem Miroslavem Reilem představili knihy A - Ž půjdeš do školy pro kluky a holky a První školní výlet. Zábavné bylo i autorské čtení úryvků z těchto knih. Více informací a třeba i inspiraci můžete najít na webových stránkách spisovatelky. https://www.michaelafisarova.cz/

Více napoví i fotogalerie z besedy.

Třídní učitelky 1. ročníku

 

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou