Tradiční akce u nás ve škole

Den Země připadá na 21. dubna, ale na naší škole jsme jej letos slavili ve čtvrtek 25. dubna. Každá třída z druhého stupně měla vlastní projektový den.

Šesťáci se setkali se včelařem, vyrobili si svíčky, propolisové masti i vlastní kuchařku. Žáci se naučili se mnoho nového o včele medonosné a jejím zapojení v ekosystému.
Sedmáci vytvářeli projekty na téma Naši ptáci. Při práci na projektech reflektovali setkání s ornitology, kteří je seznámili mimo jiné s metodami odchytu ptactva a způsobem života běžných ptačích druhů.
Osmáci podnikli terénní exkurze. Žáci 8.A plnili úkoly na lesnické naučné stezce v Lesoparku Pintovka, zatímco třídy 8.B a 8.C prozkoumaly táborskou botanickou zahradu.
Deváťáci se zaměřili na působení člověka na naši planetu. Žáci 9.A byli na odborné exkurzi ve firmě Ma-dona, která se zabývá zpracováním plastových hmot. Třída 9.B se dozvěděla o výrobě elektřiny a tepla v C-energy Planá. Žáci 9.C se ve škole věnovali tématu Planeta vs. plasty a vytvořili poutavý model utkání v ringu.

____

Celý první stupeň vyšel do zámeckého parku na Strkově, kde byly připravené stanoviště s jednotlivými enviromentálními úkoly. Některá stanoviště byla připravena samotnými žáky, což dodávalo na atraktivitě, jiná vedli odborníci, kterým patří za podporu velký dík. I přes chladnější teploty nám počasí přálo a žáci si akci opravdu užili. Děkujeme za podporu města Planá nad Lužnicí, které nám z velké části tuto akci připravilo.

Aneta Pilíková a Martin Koukal

Podívejte se na fotografie, které budeme postupně doplňovat.

Druhý stupeň:

První stupeň: