Aktuality
ikona článku

Divadlo ve školní družině

Divadélko Kolem s pohádkou Hledá se kamarád

Ve středu 21. září 2022 k nám do školní družiny opět zavítalo divadélko „Kolem“ s veselou pohádkou „Hledá se kamarád.“ Poutavý příběh s ponaučením nenechal snad jediné dítě v klidu. Aktivním účinkováním a zapojováním se do děje tak malí diváci nejen napomáhali hlavnímu hrdinovi, lednímu medvídkovi, najít kamaráda, ale především se hravou a nevtíravou formou dovídali, co to vlastě znamená být opravdový kamarád. Nemůže to totiž být jen tak někdo. Důležité je, že si ho vybíráme sami. Je to člověk, na kterého se můžeme kdykoli s čímkoli obrátit, svěřit mu tajemství, důvěřovat mu... Mohli bychom vyjmenovat ještě spoustu dalších věcí, ale na co nesmíme nikdy zapomínat je, že to musí být vzájemné. Pak teprve může kamarádství fungovat na dlouho a přinášet radost a pocit bezpečí. Zbývá jen dodat, že milé a citlivé představení jsme si užili všichni zúčastnění, a to nejen děti z naší školní družiny, pro které bylo určeno, ale i my dospělí a už teď je jasné, že u nás divadélko „Kolem“ určitě nebylo naposledy.

Hana Kisby, vychovatelka ŠD

 

Divadlo ve školní družině

 

https://www.flaticon.com/free-icons/theatre