Exkurze v DOXu

8. ročník v Praze

V úterý 11. května se třídy 8.A a 8.B zúčastnily exkurze v Centru současného umění DOX v Praze v Holešovicích. Hlavním cílem bylo seznámit žáky se současným výtvarným diskursem v umění. Největším tahákem  v DOXU je expozice mezinárodně úspěšného výtvarníka Krištofa Kintery, který si vtipně pohrává s texty a všelijakým různým "odpadem" . Svoji tvorbou upozorňuje na citlivá a kontroverzní témata současné společnosti. Žáci inspirování jeho tvorbou se zúčastnili worshopu, pokoušeli se vytvářet ze zdánlivě nepotřebných věcí skrumáže s myšlenkovým přesahem. Ve fotoalbu se můžete podívat, jak se jim to dařilo. Některé práce byly vskutku velmi povedné. Poznáte, kdy je autorem žák naší školy a kdy samotný umělec?

Veronika Drdáková

Exkurze v DOXu