Aktuality
ikona článku

Hasiči v naší ŠD

Program pro naše žáky.

Poslední celodružinová akce v tomto školním roce byla zcela pod taktovkou plánských hasičů. Děti si mohly nejen prohlédnout velké hasičské auto, které nám “přistálo” přímo pod družinovými okny, ale také si vyzkoušet spoustu užitečných věcí, nezbytných při zásahu. Počasí nám přálo, a tak se všichni malí, toho času hasiči :-) s velkou chutí střídali i v práci s opravdovou hadicí... proudnicí. Součástí celého programu bylo i stanoviště první pomoci, kde se z malých hasičů stali rázem záchranáři. Děti si poutavou formou teoreticky i prakticky cvičily všechno podstatné k záchraně lidského života. Pod odborným dohledem např. vyhodnocovaly stav zraněné osoby, pomyslně volaly na zdravotnické operační středisko, do příjezdu lékaře masírovaly srdce figuríny apod. Na vlastní oči i kůži jsme se všichni přesvědčili o tom, jak důležité je být připraven na neočekávanou událost a umět ji adekvátně řešit. Chtěli bychom poděkovat hasičům z Plané nad Lužnicí za čas, který nám věnovali a hravou, dětem blízkou formou obohatili jejich znalosti v této oblasti.


Bylo to další prima strávené odpoledne v jedné prima školní družině :-).
Za kolektiv vychovatelů,
Hana Kisby

 

Hasiči v naší ŠD