Jaro plné ekologických zážitků
Pozorování ropuch
Během letošního jara se žáci naší školy zapojili do řady zážitkových aktivit s ekologickou a přírodovědnou tematikou. Mezi nejzajímavější patřily dubnové výpravy k Ježkovskému rybníku spojené s pozorováním ropuch během rozmnožování, kterých se průřezově zúčastnili žáci od 1. do 9. ročníku. Pro všechny šlo o nezapomenutelný zážitek. V dubnu se rovněž konalo mnoho dalších akcí při příležitosti Dne Země, který připadá na 22.4.
V květnu proběhly dva ornitologické programy. První z nich připravili na Strkově pro děti z přírodovědného kroužku biologové z Husitského muzea v Táboře Miroslav Bažant a Adéla Plecerová. Druhý program spojený s odchytem a kroužkováním ptáků proběhl pod vedením ornitologů Josefa Jahelky a Petra Janečka v blízkosti základní školy. Tohoto programu se zúčastnili žáci 2., 6. a 7.ročníku, kteří tak měli jedinečnou možnost vidět zblízka ptáky žijící v našem okolí, seznámit se s jejich významem v přírodě i s hrozbami, kterým v současnosti čelí. Součástí programu byla také diskuse o možnostech jejich ochrany.
Jsme rádi, že se v blízkosti naší školy mohou žáci vzdělávat prostřednictvím přímého kontaktu s přírodou, neboť věříme, že tyto prožitky pomohou vychovat generaci, která nebude k přírodě a životnímu prostředí lhostejná. Zároveň si velmi vážíme všech odborníků, kteří jsou ochotni se dětem věnovat a předat jim nejen své odborné znalosti, ale také své nadšení pro ochranu přírody.
Za učitele přírodovědných předmětů Kateřina Uhlířová
