Mravenčí olympiáda

Páťáci předškolákům

Žáci pátých tříd připravili sportovně zábavní program pro předškoláky včetně olympijského ceremoniálu. Páťáci v pohádkových převlecích se snažili dětem z plánské školky nejenom představit školu, kam většina z nich v září nastoupí, ale i přiblížit atmosféru skutečných olympijských her. Při slavnostním zahájení tak nechyběla olympijská hymna, vlajka ani pochodeň.

Samotné hry pokračovaly množstvím sportovních aktivit. Mezi hlavní atrakce patřilo cvičení na kruzích a žebřinách, děti si měly možnost vyzkoušet házení na cíl, přeskakování laviček, opičí dráhu, slalom a mnoho dalšího. Navíc za každou absolvovanou disciplínu získaly samolepku do své soutěžní karty. Po splnění všech stanovišť proběhl květinový ceremoniál včetně předání medailí, opět jako na pravé olympiádě.

Mravenčí olympiáda