Aktuality
ikona článku

Na návštěvě u Zachových

1.A na prohlídce exotického ptactva

V úterý 25. června se žáci 1.A vydali na úžasnou exkurzi do domu rodiny Zachových. Viktorka Zachová, žákyně naší třídy, nás s maminkou pozvala na prohlídku jejich exotického ptactva.

Hned po příchodu nás uchvátila pestrá paleta barev a zvuků. Viktorka nám s nadšením představila různé druhy papoušků, od majestátních arů až po roztomilé australské papoušky. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejich životě, způsobu chovu a krmení.

Největším zážitkem pro nás bylo bezpochyby krmení malinkého mláděte papouška pomocí injekční stříkačky. Paní Zachová nám ukázala, jak mláděti jemně dávkuje potravu a s jakou péčí se o něj stará. Malého papouška jsme si mohli i pohladit. 

Návštěva u Zachových byla pro nás všechny nezapomenutelným zážitkem. Děkujeme Viktorce a její mamince za úžasnou prohlídku a chladivé občerstvení, které nám přichystaly. V tomto počasí nám přišlo opravdu vhod.

Jana Slunečková a třída 1.A


Na návštěvě u Zachových