Páté třídy na cestách za poznáním jídla!

Ekologický program pro pátý ročník

Třídy páťáků se v uplynulých dnech vydaly na cestu za poznáním jídla. V rámci výukového programu "Cesty jídla" zkoumaly, co se skrývá za tím, co každý den s chutí konzumujeme. Děti se zamýšlely nad otázkami, které si možná ani běžně nekladou: Co by stálo za to vědět o potravinách, které jíme? Kde se vzaly? Jak se z obyčejného semínka na poli stane chutný pokrm na našem stole? Jak ovlivňuje výroba potravin životní prostředí, zvířata i nás samotné? A co můžeme dělat pro to, abychom jedli zdravě a zároveň šetrně k přírodě?

Odpovědi na tyto otázky hledaly páťáci zábavnými a interaktivními metodami aktivního učení. Využívali různé přístupy, pracovali vsedě i v pohybu, a tak si získané poznatky lépe zapamatovali a upevnili.

Výukový program "Cesty jídla" byl pro žáky nejen poučným, ale i zábavným. Uvědomili si, že jídlo není jen to, co zrovna jedí, ale že za ním stojí celý příběh plný zajímavých souvislostí. Zároveň si ujasnili, jak důležité je dělat zodpovědná a ohleduplná rozhodnutí ohledně stravování a jak tak můžeme přispět k ochraně životního prostředí.

Mgr. Iva Hrušková

Páté třídy na cestách za poznáním jídla!