Projekt 3D tiskárna pro školu

Povede se škole získat 3D tiskárnu?

Červen je obdobím finalizace projektu, jehož cílem je získat pro školu zdarma 3D tiskárnu. Tohoto úkolu se zhostil Školní klub pod vedením Martiny Špičkové, kterému se podařilo za necelé dva měsíce vymyslet a nakreslit model pro 3D tisk, který bude reprezentovat naši školu, a zároveň i sestavit a zprovoznit 3D tiskárnu, na níž se model bude tisknout.

Na průběh projektu a i na to, jak funguje 3D tisk, se bylo možné přijít podívat 24. 5., kdy probíhala prezentace probíhajícího projektu a zároveň představení podoby medaile jako vítězného modelu pro projekt. Žáci vytvořili medaili pro soutěž Vánoční schody, protože tato soutěž je pro naši školu unikátní a zároveň od příštího ročníku již bude moci být pravidelným oceněním pro vítěze.

Sylva Peclinovská

Projekt 3D tiskárna pro školu