Recitátorská soutěž

Přehlídka mladých recitátorů - účast 1. stupně na soutěži

Dne 21.3.2023 se žáci 2. - 5. tříd zúčastnili okresního kola přehlídky mladých recitátorů, které se konalo v sále Domu dětí a mládeže Tábor.

Naši školu reprezentovali vítězové školního kola, v kategorii I. Marek Šmucer, žák 2. B s básní Velikonoční od Stanislavy Rybníčkové a Anna Tichá, žákyně 3. B s básní Pampadadam od Jiřího Havla. V kategorii II. pak Tereza Večeřová, žákyně 4. C s básní Já a moje žížaly od Jiřího Žáčka a Dana Shten, žákyně 5. B s básní Podle televize od Miloše Kratochvíla.

I když se našim žákům, ve velké konkurenci, nepodařilo postoupit do krajského kola, předvedli skvělé výkony a získali cenné zkušenosti s vystupováním na veřejnosti i do dalších ročníků. Děkujeme vystupujícím i paním učitelkám za perfektní recitátorskou přípravu.

Vítězové:

I. kategorie (žáci 2. - 3. tříd, celkem 18 dětí) - Matěj Kohout, Chýnov