Aktuality
ikona článku

Rybářský kroužek

Škola u řeky má své výhody

V letošním školním roce byl na naší škole nově otevřen rybářský kroužek. Do kroužku se přihlásilo celkem 15 žáků, kteří se scházeli jednou týdně ve venkovní učebně naší školy. Minulý týden skončila podzimní část kroužku, která byla věnována přívlači, což je rybolovná technika, která si zejména v posledních letech získala velkou oblibu mezi mladými rybáři, a to především díky své akčnosti. Neustálé změny místa, široká paleta umělých nástrah a také změny vedení nástrah tak, aby došlo k přelstění dravého predátora pod vodní hladinou, vyžaduje velkou kreativitu rybáře. 

V rámci kroužku jsme navštívili revír, který je naší škole nejblíže, tedy Lužnici 6. V tomto hojně prochytávaném úseku řeky bylo potřeba velkého úsilí a také trochu rybářského štěstí k chycení nějakého dravce. I přes počáteční nezdary se nakonec úspěch dostavil v podobě několika hezkých úlovků, které se povedlo zároveň zdokumentovat, což si můžete prohlédnout v galerii. 
Doufejme, že nadšení našim mladým rybářům vydrží. Přes zimu necháme ryby odpočívat a budeme netrpělivě vyhlížet jarní měsíce, kdy se opět začneme společně scházet u naší oblíbené řeky. V jarní etapě rybářského kroužku se budeme věnovat lovu na položenou a plavanou.
 
Petrův zdar!
Marek Duben