Aktuality
ikona článku

Výlet do Sladovny v Písku

Druháci na výletě

Ve středu 19.6. se naši druháci vydali do Písku, aby se v bývalé písecké sladovně setkali s královnou včel a královnou bylin. 

Obě královny pozvaly děti na audienci a požádaly je o pomoc se záchranou jejich království. Děti se nadšeně vrhly do plnění úkolu a za odměnu si pak mohly v luční čajovně vychutnat šálek bylinkového čaje s medem. Zároveň ve včelím městě prozkoumaly jednotlivá povolání včel (čistička, krmička, strážkyně, sběračka) a dozvěděly se, jak jsou včely pro byliny důležité.

Druhá výstava, kterou jsme ve Sladovně navštívili, nás vtáhla do světa animací. Na každém ze šesti různých stanovišť jsme si vyzkoušeli natočit krátkou animaci. Stali jsme se tak na chvíli herci i režiséry animovaného filmu.

Obě zážitkové výstavy se nám moc líbily a domů jsme se vrátili bohatší o krásné zážitky i nové dovednosti a vědomosti.

Poslední sladkou tečkou byla výborná italská zmrzlina, kterou jsme se zchladili před zpáteční cestou do Plané.

 

Za 2.A a 2.B Kateřina Uhlířová