Aktuality
ikona článku

Výstava v knihovně

Výstava ke 100. výročí založení knihovny v Plané

Celé září se žáci věnovali  výtvarné práci pod tématem RECYKLITERATURA a připravovali se na společnou výstavu ke 100. výročí založení knihovny v Plané.  Děti při hodinách výtvarné výchovy zpracovávaly vyřazené knihy a časopisy, dávaly jim šanci se znovu nadechnout a promluvit k veřejnosti prostřednictvím jejich žákovské tvorby. Z listů starých knih vylétli ptáci a motýli poskládané formou japonského umění origami nebo z původních textů vznikaly nové proklamace a vzkazy doprovázené kresbou ve stylu Black poetry. Barevné časopisy žáci zase využili k nápaditým kolážím inspirovaných oblíbeným dadaismem. Žáci nejen poskytli svá díla, ale významně se podíleli na celkové přípravě a instalaci. 

Veronika Drdáková
 
Výstava v knihovně