Aktuality
ikona článku

Zprávy z Anglie

Naši žáci na poznávacím zájezdu v Londýně

Skupina s panem učitelem Drahotou:

Den první

V letošním školním roce se účastnilo týdenního zájezdu do Anglie velké množství našich žáků. Po 14 hodinách cesty autobusem jsme se prostřednictvím trajektu dostali do hrabství Kent, jižní části Velké Británie. Asi po hodině jízdy našim autobusem nás přivítal Londýn, hlavní město království. Prohlídku jsme začali u královské observatoře Greenwich, následovaly nejznámější památky města Tower of London, Tower Bridge, Millenium Bridge, katedrála sv. Pavla a The Globe. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a nepršelo. Zítra máme na programu návštěvu historického města s katedrálou Canterbury a hradu Dover. Děti jsou už ubytované v rodinách a mnohé z nich mají příležitost se poprvé seznámit i s každodenním životem anglické rodiny. Dobrou noc do České republiky

přejí Ivo Drahota a Hanka Peroutková

Den druhý

Dneska byla na programu návštěva hradu Doveru a prohlídka katedrály ve městě Canterbury. Hrad Dover je největším hradem Anglie, který sehrál důležitou roli v jednotlivých etapách historie Velké Británie. My jsme se věnovali období 2. světové války, především bitvě o Dunkerk a operaci Dynamo. Hrad je velmi rozsáhlý a má několik částí, jak je patrné i z fotografií. Po hodině jízdy jsme přijeli do historického městečka Canterbury, jehož dominantou je právě slavná katedrála. V rámci prohlídky uvnitř areálu je i návštěva místní zahrady, kde si děti mohly odpočinout. Zítra nás čeká návštěva známého univerzitního města Oxford. Děti už jsou opět v rodinách a my přejeme dobrou noc domů.

Ivo Drahota a Hanka Peroutková

Den třetí a čtvrtý

Dnes jsme navštívili univerzitní město Oxford. Jedná se o nejstarší univerzitu ve Velké Británii. Součástí této univerzity je univerzitní knihovna, kde se nachází přes 600 000 výtisků knih. Čestný doktorát z této univerzity obdržely i čtyři české osobnosti - T.G.Masaryk, Edvard Beneš, Václav Havel a Tomáš Halík. Tato univerzita posloužila k výrobě filmových kulis pro Harryho Pottera. Děti se také projely po lodičkách. Zítra se s Londýnem a Anglií rozloučíme. Poslední den strávíme v centru města. Navštívíme Přírodovědecké muzeum, Trafalgarské náměstí a Londýnské oko, odkud je nádherný výhled na celé město. Zpáteční cesta se bude opět konat trajektem do Francie, dále přes Belgii a Německo domů. Děti jsou v rodinách a zítra ráno se s nimi rozloučí. Těšíme se domů a přejeme dobrou noc.

Ivo Drahota a Hana Peroutková

 

Skupina s paní učitelkou Koblasouvou:

15. května

Zdravíme z Anglie,

dnes jsme měli na programu starobylé město Canterbury a zámek Leeds spojený s novějšími dějinami. Především s lady Baillie, která zámek přebudovala na počátku 20. let na moderní sídlo. Zatímco se dnešek nesl na vlnách jazzu, zítra si užijeme vlny opravdové. Čeká nás cesta k moři -  do Brightonu. Počasí nám přeje, zatím si pobyt všichni užívají.

Anna Koblasová

...........................

17. května

Dnešní den patřil návštěvě jihu Anglie - místům Beachy Head a Brighton. Nejteplejší oblast Spojeného království nás rozhodně nezklamala. Bílé útesy, azurové moře, rozkvetlé stromy, to všechno už jako by dýchalo začátkem prázdnin. 

 

Zprávy z Anglie